Dla Pacjentów

 

Informacja dla Pacjentów

NZOZ PRZY ELEKTROWNI KORPORACJI MEDYCZNEJ KMK Sp. z o.o.

1.        Szanowny Pacjencie, Administratorem Twoich danych osobowych jest:

Korporacja Medyczna KMK Sp. z o.o.

Ul. Podmiejska, 44-207 Rybnik

zwana dalej: „Administratorem”.

Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonując pod numer: 32 739 66 41

Możesz również skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego inspektora ochrony danych: Piotra Marciniak, pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonując pod numer: 32 739 66 36

2.        Twoje dane przetwarzane są w celu ochrony stanu zdrowia, świadczenia usług medycznych, zarządzania udzielaniem tych usług oraz leczenia. Podstawą prawną przetwarzania pozyskanych danych jest Ustawa z dnia 6 listopada 2008r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

3.        Twoje dane osobowe przetwarzane są wyłącznie w zakresie związanym z realizacją powyższych celów.

4.        Twoje dane mogą być udostępniane podmiotom współpracującym z Administratorem:

- laboratoria diagnostyczne

- pracownie diagnostyki obrazowej

- firmy serwisujące sprzęt medyczny będący na wyposażeniu Administratora

- firmy serwisujące systemy informatyczne użytkowane przez Administratora

- firmy obsługujące księgowość Administratora

jeżeli będzie to konieczne dla realizacji celów określonych w punkcie 2 oraz innym podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.

5.        Administrator nie zamierza przekazywać Twoich danych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych.

6.        Twoje dane będą przechowywane nie dłużej niż jest to konieczne, tj. przez okres wyznaczony właściwym przepisem prawa: Ustawa z dnia 6 listopada 2008r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

7.        Masz prawo żądać od Administratora dostępu do swoich danych, ich sprostowania, zaktualizowania, jak również masz prawo do ograniczenia przetwarzania danych. Zasady udostępnienia dokumentacji medycznej zostały określone przez przepisy polskiego prawa.

8.        W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przez Administratora przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

9.        Przekazaniem nam Twoich danych osobowych jest wymogiem ustawowym, dotyczy każdego Pacjenta, wobec którego realizujemy cele opisane w punkcie 2.

10.    W oparciu o Twoje dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania*.

 

* Profilowanie oznacza dowolną formę zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, które polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny niektórych czynników osobowych osoby fizycznej,  w szczególności do analizy lub prognozy aspektów dotyczących pracy tej osoby fizycznej, jej sytuacji ekonomicznej, zdrowia, osobistych preferencji, zainteresowań, wiarygodności, zachowania, lokalizacji lub przemieszczania się.